Deze tuinen zijn echt een groene long in het hart van Florence, een plek waar je even kunt ademhalen en tot rust kunt komen.
Het was de familie di Medici die de indeling van deze tuin mee bepaalde. Ze werden in de 16de eeuw aangelegd. Deze tuinstijl werd hierna vaak gekopieerd. Denk maar aan Versailles.
Je bent niet meteen uitgewandeld, want deze tuin is 45.000 vierkante meter groot. Via trappen kan je het hoger gelegen deel van de tuin bezoeken.
Meer nog dan de tuin was ik gecharmeerd door de skyline van Florence. De Duomo, de Campanile, Palazzo Vecchio, je krijgt ze allemaal op één foto als je het juiste uitgangspunt kiest.
Er zijn 4 verschillende ingangen om deze tuin te bezoeken. Via deze link kan je hier meer info over lezen.
Je kan een combinatie ticket kopen om ook het Palazzo Pitti te bezoeken. Wij kozen er voor om enkel te tuin te bezoeken.




